Om Proffsgymnasiet

Yrkesgymnasie-utbildningar i Örebro

Träffa vår personal!

Skolledning

Rektor
Mathias Pettersson

mathias@proffsgymnasiet.se 

070 2020 536

skolsköterska

Vakant

skolläkare

Lars Hagnestad
lars.hagnestad@proffsgymnasiet.se

skolkurator

Marika Westerberg

marika.westerberg55@gmail.com

Skolpsykolog

Jenni Lindh

Lärare

Magnus Larsson

Matematik, idrott, naturkunskap & religion

magnus.larsson@proffsgymnasiet.se

 

Deniz Özgurdamar

deniz@proffsgymnasiet.se

Svenska, Svenska som andraspråk, historia & samhällskunskap

Shân James Lindström

Engelska, bild & form samt specialpedagogik

shan.lindstrom@proffsgymnasiet.se

Utbildare verkstad

Michael Arksenius

Årskurs 1
micke@proffsgymnasiet.se

 

Johannes Kohl

Lackering

Johannes.kohl@proffsgymnasiet.se

 

Thomas Söderlund

Lastbil- och maskin mekaniker

thomas.soderlund@proffsgymnasiet.se

 

Charlie Lüneburg

Bilplåtslageri

charlie@proffsgymnasiet.se

 

Patrik Olofsson

Lastbil- och maskinmekaniker samt svets

patrik@proffsgymnasiet.se

 

Lokalvård / Café

 

Noj Faiwong

Kontakta oss

Om Proffsgymnasiet

Proffsgymnasiet riktar sin verksamhet mot gymnasiala utbildningar med praktisk inriktning inom fordonsbranschen.

Läs mer om oss, våra utbildningar och vår integritetspolicy!

Kontaktuppgifter

Tel nr: 019-321212

Mail: mail@proffsgymnasiet.se

Adress: Ormestagatan 4, Örebro

Hitta hit!

 

Skicka ett mail till oss

1 + 14 =