Om Proffsgymnasiet

Yrkesgymnasie-utbildningar i Örebro

Träffa vår personal!

Skolledning

Rektor
Mathias Pettersson

mathias@proffsgymnasiet.se 

070 2020 536

Sköterska / Kurator

Sandra Larsson

sandra@proffsgymnasiet.se

skolläkare

Lars Hagnestad
lars.hagnestad@proffsgymnasiet.se

Skolpsykolog

Jenni Lindh

Lärare

Magnus Larsson

Matematik, idrott, naturkunskap & religion

magnus.larsson@proffsgymnasiet.se

 

Deniz Özgurdamar

deniz@proffsgymnasiet.se

Svenska, Svenska som andraspråk, historia & samhällskunskap

Shân James Lindström

Engelska, bild & form samt specialpedagogik

shan.lindstrom@proffsgymnasiet.se

Utbildare verkstad

Bengt Olsson

Årskurs 1
bengt@proffsgymnasiet.se

 

David Grahn

Lackering

david@proffsgymnasiet.se

 

Thomas Söderlund

maskinmekaniker

thomas.soderlund@proffsgymnasiet.se

 

Hamid Vatankhah

Årskurs 1

 

Charlie Lüneburg

Bilplåtslageri

charlie@proffsgymnasiet.se

 

Patrik Olofsson

Lastbil- och bussmekaniker 

patrik@proffsgymnasiet.se

 

Johan Lundberg

Svets

johan@proffsgymnasiet.se

 

 

 

Lokalvård / Café

 

Noj Faiwong

Kontakta oss

Om Proffsgymnasiet

Proffsgymnasiet riktar sin verksamhet mot gymnasiala utbildningar med praktisk inriktning inom fordonsbranschen.

Läs mer om oss, våra utbildningar och vår integritetspolicy!

Kontaktuppgifter

Tel nr: 019-321212

Mail: mail@proffsgymnasiet.se

Adress: Berglundavägen 3B, Örebro

Hitta hit!

 

Skicka ett mail till oss

15 + 6 =